Od 2014

Medzinárodne oceňované vína

Moje vinohrady  sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, všetky v Modre a jej okolí. Ukazuje sa, že pôdne podmienky a expozície, ktorým sú nie len moje vinohrady vystavované su veľmi priaznivé a keď to vinár v pivnici nepokazí, je šanca, že z takéhoto viniča môže vzniknúť víno, ktoré ocenia zákazníci obľubujúci vína s minerálnym prejavom, vína, ktoré sú plné, s primeraným obsahom kyselín. Vždy ma poteší, keď sa zákazníci ku mne vracajú a ocenia kvality môjho vína, je to zadosťučinenie a signál, že moja práca má zmysel.

Od roku 2014 sa môžem pochváliť aj medzinárodnými oceneniami, a to zlatou medailou z Concours Mondial de Bruxelles 2014, kde bodoval môj Tramín Červený, či  Rízling Vľašský na AWC Vienna 2014 z honu  “Šajby“. Pinot Blanc bodoval v tom istom roku na  Bacchus Madrid so striebornou medailov z honu “Špigle“. Tieto ocenenia nie sú iba moje, patria predovšetkým nášmu chotáru, ktorý je svojím charakterom myslím jedinečný!

Terroir

Naše vína pochádzajú z rôznych lokalít a honov.

V  Modre sú to hony: Šajby, Špigle, Plázle, Šarkaperky, Štampoch, Uherské,  Bojflajtna, Ingle  

Staré hory. Vo Vinosadoch sú to hony: Letné, Huncperek. V Pezinku je to hon: Grefty

Každý hon je uvedený na etikete, ak vás zaujíma, z ktorého vinohradu pochádza hrozno, táto informácia sa nachádza aj v karte produktu.

Na zobrazenie tohto obsahu musíte mať minimálne 18 rokov.

Prosím potvrďte svoj vek

- -