Ako sme začali

Okolo vína sa pohybujem od malička. V našej rodine má vinárstvo a vinohradníctvo dlhú tradíciu.  Keď môjmu otcovi, v roku 1991 vrátili naše rodinné vinice späť, začal sa písať i môj príbeh.

Vášeň

Pochádzam z Modry. S týmto mestom je vinohradníctvo a vínárstvo späté od nepamäti. Rodiny si zvykli privyrábať v neľahkej ekonomickej dobe aj dorábaním vína. Pre mňa je víno predovšetkým môj život. Láska k nemu prepukla už keď som bol malý chlapec. Všetko sa to začína vo vinohrade, kde dbám o to, aby som mu každý rok  odovzdal všetko čo viem. Keď mám šťastie, odvďačí sa mi krásnou úrodou a vy pijete moje víno!

Remeslo

V živote ma postretlo štastie. Robím to, čo ma baví. Moja vášen je i mojou prácou. Symbióza prírody, umu a času. Remeslo mojich starých rodičov i rodičov. Byť remeselníkom vína ma nesmierne napĺňa.

Daniel Šimonovič

``Staviam na tradíciách, ktoré mi odovzdali rodičia a terroir.``

História

Píše sa rok 2009, kedy si zakladám vlastné vinárstvo. Spolu s otcom sa starám o naše vinohrady a postupne začínam fľaškovať prvé vína pod značkou “Vino Šimonovič

Výsledky

Nesmierne ma teší, ak moje vína chutia. Každá jedna fľaša, ktorá urobí mojmu zákaznikovi radosť ma pre mňa nesmiernu hodnotu a viem, prečo to robím. Ocenenia na medzinárodných súťažiach sú dôležité tiež, ukazujú mi, či je moja cesta správna, no najdôležitejší je pre mňa, čo mi na moje víno povie zákazník.

Budúcnosť

Verím, že moje vína si nájdu cestu k čoraz väčšiemu počtu zákazníkov. To bude znamenať, že moje vína robia radosť ďalším a ďalším ľuďom…

Víno Šimonovič

HISTÓRIA

Location

Reštitúcia rodinných viníc

Vrátené vinice v Modre oživili vinohradnícku tradíciu v našej rodine.

1991

Location

Ukončenie štúdia na Mendelejovej univerzite

Po štúdiu vinohradníctva a vinárstva kujem pitle na vlastné vinárstvo.

2007

Location

Založenie značky ``Vino Šimonovič``

Výroba prvých fľašovaných vín pod mojou značkou.

2010

Location

Prvé medzinárodné úspechy

Zlatá medaila z výstavy Concours Mondial de Bruxelles, strieborná medaila z výstavy Bacchus Madrid.

2014

Location

Nové vinohrady

Kúpa ďalších vinohradov (odrody: Breslava, Rizling rýnsky, Rizling vlašský)

2017

Na zobrazenie tohto obsahu musíte mať minimálne 18 rokov.

Prosím potvrďte svoj vek

- -